Minecraft APK Indir 2021

İlk çıkış yaptığı günden itibaren rekor üzerine rekor kıran ünlü Sandbox oyunu Minecraft, çıkışının üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen hala dünyada en çok oynanan oyunların başında geliyor. “Minecraft APK indir” araması da bu yüzden çoğu kişi tarafından yapılıyor. Windows, MacOS, Android ve iOS gibi tüm platformlarda oynanan oyun, 2020 yılı itibariyle 600 milyonun üzerine çıkan oyuncu sayısı ile dikkat çekiyor.

Oyun, özellikle Android tarafında ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Neredeyse tüm Android cihazlarda sıkıntısız bir şekilde çalışan Minecraft, nasıl yüklenir, Minecraft APK nasıl indirilir gibi sorulara yazımızda detaylı bir şekilde cevap verdik.

APK uzantılı dosyaları dışardan indirmek zararlı mıdır?

Google Play Store gibi uygulama mağazaları üzerinde bulunan bütün uygulamalar ve oyunlar, çeşitli güvenlik kontrollerinden geçer. Yani ‘güvenilir olarak’ kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu nedenle bir uygulama indirmek isterseniz, ilk olarak Google Play Store gibi uygulama mağazalarını tercih etmenizi öneririz.

Ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Dünya’da APK uzantılı dosyalar genellikle, Google Play Store gibi uygulama mağazalarında ücretli olarak satılan uygulamalara ücretsiz olarak sahip olmak için indiriliyor. Ücretli uygulama üzerinde sahibinden izinsiz değişiklikler yapıp, ücretli ya da ücretsiz kullanıcılara sunanlara ‘korsan’ deniliyor.

Kaynağı nereden geldiği bilinmeyen çoğu APK uygulaması, herhangi bir güvenlik kontrolünden geçmez. Bu uygulamalar, akıllı telefonunuz için ciddi bir potansiyel tehlike barındırır. Bu nedenle akıllı telefonunuzda her zaman bir Anti-virüs programı bulundurmanız uygun olacaktır.

Korsan APK uygulamalarından kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Çünkü bu tür uygulamaları indirdiğinizde akıllı telefonunuzda ciddi tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin hiçbir oyun veya VPN uygulaması, APK olarak yüklenirken sizin rehberinize veya kameranıza erişim istemez. Eğer indirmiş olduğunuz APK uygulamalar, sizden alakasız erişim isteklerinde bulunuyorsa kesinlikle uzak durun.

25

Leave a Comment

Your email address will not be published.